Yaşanabilir bir çevre istiyoruz çok mu fazla istiyoruz?

-Alanya da trafik sorunu artık iyice can sıkmaya başladı.İki arabanın bile zor geçtiği yollarda park yerleri de ayrıca bir dert.Yayaların geçme hakları olan alanlara;cafelerin v.b gibi  yerlerin işgal edilmesine ses çıkaranda yok.Mademki park yerleri gelir kaynağı kaldıramıyorsunuz bari  yayaların hakkı olan yerlerden bisiklet,motor,rengarenk masa sandalyeleri  esnafa uyguladığınız yasakları uygulayın..(Hani iki üç parça sattığı ürünü  koydurmuyorsunuzya )
-Halk otobüslerinde denetimin gelmesi lazım oturan ve ayakda duran yolcu sayısını geçiyormu? insanlar üstüste nasıl yolculuk yapıyor malum herkesin arabası yok,cepde parası yok zorunlu otobüse binenler, yabancı misafirlerimiz var  yani sık kullanılan halk otobüslerinden bahsediyorum.Bedava binenler alınıyormu  yoksa önlerinden durmadanmı geçiyor...
-Araç kullanırken tlf kullanımı yasak olmasına rağmen kullananın  dalgınlığı sebebiyle trafik ışıklarının rengini  bile farketmeyen ve geçiş hakları olanları mağdur eden kişilere uyarılar ve kontroller çoğalmalı..
-Gece 1 den sonra arabası ile turlayan evi bile titreten volümle şarkı türkü oyun havası dinleyenler önleniyormu..
-Her yerde olduğu gibi  bölgemizde de oldukça fazla hissedilen iklim krizinde isteyen herkesin sondajla yer altı sularımızın tükenmek üzere olduğunu  anlatan,engelleyen varmı..
-Her gün  gece 11 ile 12 arası kutlama ve show için atılan havai fişekler kontrol ediliyormu...
Kısacası yol,asfalt yapmakla  olmuyor halkın kullanabileceği  yollar  vs yapmak bizleri mutlu ediyor.
Çokmu şey istiyoruz hayır..
Sadece yapılan işlerin fizibilite çalışmaları  uzun süreli olmuyor.Yaptım oldu mantığı ile değil, kalıcı ve faydalı işleri yapılmalı ki vatana millete faydası olsun. Biz sadece evlatlarımız torunlarımız,gelecek nesiller için yaşanabilir bir yer istiyoruz..