Zavlak ve Yaman yaklaşık 3 yıldır pandemi ve deprem süreçlerinde cefakarca çalışan, bu uğurda hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarına Alanya Belediyesi iştiraklerinden indirim yapılması için Alanya Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne önerge dilekçesi verdi.

Alanya Belediye Meclis Üyesi, İç Mimar Nazmi Zavlak ve Hüseyin Yaman, 14 Mart Tıp Bayramı öncesi sağlık çalışanları için anlamlı indirim önerisi. Zavlak ve Yaman yaklaşık 3 yıldır pandemi ve deprem süreçlerinde cefakarca çalışan, bu uğurda hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarına Alanya Belediyesi iştiraklerinden indirim yapılması için Alanya Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne önerge dilekçesi verdi.

Zavlak ve Yaman önergesinde şu ifadeleri kullandı:

BAŞKAN MARAŞLIOĞLU'NDAN ÇAĞRI BAŞKAN MARAŞLIOĞLU'NDAN ÇAĞRI

"2019 yılı sonunda tüm dünyada başlayan pandemi sürecinde, hemen ardından bu yılın ilk aylarında yaşadığımız deprem felaketinde Türk milletinin sağlığı için canla başla çalışan, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm cefakar sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım.

Onların bir gün, bir hafta değil, yıl boyunca hatırlanmaları ve onore edilmeleri adına; 

Kentimizde, başta ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere sağlık ocaklarında, tıp merkezlerinde, özel hastanelerde görevli sağlık çalışanlarına Alanya Belediyesi olarak, parkomat ve teleferiğin de 1 yıl boyunca ücretsiz, çay bahçesi, kafeterya, müzeler, sosyal tesisler, diğer kiracı iştiraklerimizde 14 Mart Tıp Bayramı'na atıfla 30 gün  boyunca yüzde 50 indirim yapılmasını önermekteyiz."