Alanya Belediyesi Başkan Adayı Haydar Yıldız seçildiği takdirde yapacağı hizmetleri açıkladı. 

İşte Yıldız'ı seçildiği takdirde yapacağı projeler:

BELEDIYE BASKANI OLURSAM

***- 65 YAS KARU OLAN HALK OTOBUSLERINDE ORSELENEN YASLILAR ICIN GUNUN BELLI SAATLERINDE KARGICAKTAN  DİNEK E KADAR SADECE ONLAR ICIN HALK OTOBUSU TAHSIS EDERIM HER 3 SAATTE VEYA HER 2 SAATE BİR. 

*** ALANYALI OTELCILERLE BIR ARAYA GELIP  TATIL YAPAMAYAN TÜRKİYE GENELI AİLELER İÇİN BELLI BIR KONTENJAN SAGLARIM. ÖZELLİKLE ŞEHİT AİLELERİ BASTA OLMAK UZERE PERİYODIK BIR SEKILDE SEZONA YAYARIM. 

***   GÜNÜMĞÜZ SAVAS DÜNYASINDA BELEDIYE BUNYESINDE DUNYA GENCLIK MECLISI KURARAK ÜLKELER ARASINDAKI DÜŞMANLIGI GENCLERLE AŞMAYA ÇALIŞIR BARIS TOHUMLARI EKMEYE ÇABA GÖSTERIRDIM.

***  İLÇEMİZİ ÜLKEMIZIN DEGISIK ŞEHİR MEYDANLARINDA  ÇOK İYİ TANITACAK  ALANYA TANITIM TIRINI IVEDI ŞEKİLDE YOLLARA CIKARTIRIM.

***  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESI ILE İSTİŞARE YAPAR MUHTARLARDAN ALDIGIM BILGI NETICESINDE FAKIR AILELERE BELLI BIR TONAJA KADAR SUYU BEDAVA YAPARIM . 

**** İNSAATINA RUHSAT ALMIŞ BİR FIRMA  PROJESINI BITIRMEDEN YENI RUHSATI KESINLE YENISINI VERMEM.

***  İKTİDARLA İSTİŞARE YAPAR  PROJEDE SATIS YAPAN VEYA BITMIS  DAIRESINI TÜRKE SATANA CİDDİ TESVIKLER VERILMESINI SAGLARIM. 

*** VERGI DAIRESİ MÜDÜRÜ VE GELIR IDARESI BAKANLIGI ILE  İSTİŞARE YAPAR ÖZELLİKLE İLÇEMIZDE DAIRESI BULUNAN KİŞİLERİN BÜTÜN KIRALAMA KONTRATLARININ VERGI DAIRELERININ AÇACAGI BIR ŞUBEDE YAPILMASINI SAGLAR  KIRALAMIS OLDUGU EVDEN ANINDA DEVLETIMIZE GELIR VERGISI ÖDEMELERINI SAGLAR CIDDI ANLAMDA KAYIT ALTINA ALINMASINI SAGLARIM. 

**** BİRİM AMIRLERIMLE YAPACAGIM İSTİŞARE SONUCU HER MAHALLEYE BELLI SAYIDA MESLEK KOLU KOTASINI KOYARIM  MESALA ( MAHMUTLAR  65 EMLAKCI - 95 MARKET VB.GİBİ )

**** DEVLETE AİT  VEYA HAZINEYE AIT BIR ARSAYA İVEDI SEKILDE  ÖĞRENCI YURDU YAPILMASI ADINA GEREKLI ISLEMLERI YAPAR FAKIR ÖĞRENCILERIN NARINMASINI SAGLARIM.

**** BAHSE KONU ŞIMDIKI BELEDIYEYI  İSTİŞARE EDECEGIM MARKA OTELLERDEN BIRINE TAHSIS EDER  ( SARTLARIMIN ARASINA YILDA  20 KONFGERANS YAPILMA ŞARTI KOYAR ALANYA ESNAFINA ENERJI OLURUM. 

**** ALANYANIN TANITIMINI  BU ESKI KAFA ZIHNIYETTEN CIKARTIR  PROFESYONEL FIRMALARA REKLAM AMACLI VERIRIM ( YURT ICI VE YURT DISI ) 

*** FAKIRLIK BELGESI OLAN  ÖGRENCILERE BELLI KONTENJAN DAHILINDE UCRETSIZ KENT KART ULASIMI ICIN YARDIM YAPARIM . 

*** BELEDIYE AIT  TANZIM SATIS  MARKETLERI AÇAR  HALKIN UCUZA ÜRÜN ALMASINI SAGLARIM. 

*** DİNEKTE KAPALI OLAN YOLU AÇAR  ATATURK CADDESINI DOGUYA DOGRU 5 VEYA 6  ŞERİT  VE GENIS YÜRÜME KALDIRIMLARI HALINE GETIRIRIM ( HER 300 METREDE  ÜST GECIT ALANYAYA YAKISAN  ÜST GECITLEREDE REKLAM ALIR BELEDIYEYE GELIR SAGLARIM)  . TOSMUR KAVSAGINDAN BATIYA DOGRUDA TEK YÖN YAPAR   TRAFIGI RAHATLATIRIM  ( ÜST VE AL GECIT YAPARAK ) 

*** BELEDIYEYE AIT  FAKIR AILELER ICIN HALK KONFEKSIYON MAGAZALARI ACAR  ÖZELLIKLE ALIM GUCU OLMAYANLAR ICIN BIR OLANAK SAGLARIM ( ACIK INDIRME USULU GIYIM VE AYAKKABI IHALELEERI ILE URUNLERI TEMIN EDERIM ) 

BAŞKAN TOKLU GENÇLERLE İÇ İÇE BAŞKAN TOKLU GENÇLERLE İÇ İÇE

*** PARK VE BAHCELERDEKI LAMBALARI SENSOR SISTEMINE CEVIRIR ELEKTRIK ISRAFINI SAGLARIM. 

**** MARKETLERDEKI ALKOL SATISINI CIDDI ANLAMDA  KONTROLE ALIR  PARK VE BAHCELERDE İÇİKİ İÇİLMESININ ÖNUNE GECMEYE CALISIRIM . 

**** ÖZELLIKLE ALANYA HALKINI CIDDI ANLAMDA  ETKILEYECEK KONULARDA  İLÇE HALK ENCUMENI KURAR FIKIR VE DUSUNCELERINI ALIRIM . RANT GÖZETMEKSIZIN

**** İVEDI SEKILDE  HER APARTMANA YÖNETICILIK ZORUNLULUGU GETIRIRIM.

*** YILDA  2 KERE ANFI TIYATRODA  APARTMAN YONECILERI ILE TOPLANTI YAPAR  SIKINTI VE DERTLERINI DINLER VE COZUMLER ARARIM . 

*** BELEDIYE OLARAK MAHALLE MAHALLE APARTMAN YONETCILERINI TOPLAR   BELEDIYEMIZIN ONCULUNDE   CATISI OLAMAYAN APARTMANLARIN CATISINI    BELEDIYECE AÇACAGIMIZ VE UCUZA MALIYE EDECEGIMIZ FIRMALARLA HER BINANIN CATISININ YAPILMA ZORUNLULUGU GETIRIRIM ( SEYIR TERASINDAN BAKTIGIN ZAMAN BUTUN APARTMANLARIN YEŞİL VEYA KIRMIZI GORUNDUGU GUZEL BIR MANZARA ICIN ) 

****  HAYVAN BARINAKLARINI CIDDI BIR SEKILDE HIJYENIK OLARAK  SEGIR DISINA DEGIL BELIRLENEN MAHALLELERE YAPARAK VE BAKIMINA  KOKUSUNA AZAAMI DIKKAT EDEREK  ÇOCUKLARIMIZIN HAYVAN SEVGISINI ARTTIRIM. 

*** MAHALLE MUHTARLARI ILE BIRLIKTE HAREKET EDECEK  BELEDIYE ENCUMEN UYELERI TAHSIS EDER MUHTARLARLAR YAPTIKLARI ISTISARE VE SORUNLARI ENCUMEN TOPLANTILARMIZDA KONUSUR HAL VE CARESINE BAKMAYA AZAMI OZEN GOSTERIRIM.

*** BELEDIYEMIZE AIT  ÖZEL BİR TV KANALI AÇAR  ORADAN HALKIMIZI BILGILENDIRME YAPAR GEREKLI DONEMLERDE HALKTAN GELEN SORUNLARI ORADA CEVAPLAMAYA CALISIRIM. 

**** YALNIZ VE KIMSESIZLER ICIN  BELEDIYEYE AIT ARSA VEYA HAZINEYE AIT  ARSALARA  ŞEVKAT EVLERI INSAA EDER  HER BIR KONUTUN MASRAFINI RUHSAT VERDIGIM MUTEAAHITLER YASAL OLARAK TAHSIL EDERIM VEYA KENDIM KAYNAK OLSUTURUM. 


SIZLERE BURADA BIRKAC TANEDE GUZEL  SOZ PAYLAŞMAK ISTERIM. 

*** Ekonomik gelişmeyi kişisel ve zihinsel gelişmenin önünde tutan toplumlar, kesinlikle uygarlaşamazlar.

**** Bir toplumun okuyup geçenlere değil, okuyup düşünenlere ihtiyacı var!