Haydar Yıldız Neden Aday oldum

Alanya Belediye Başkan Adayı Haydar Yıldız, adaylığının nedenlerini ve hedeflerini açıkladı.

Yıldız;Aday olduk çünkü bu seçim sisteminin değişmesi gerek partilerin bize dayattığı milletvekili belediye başkanını seçmek zorunda mıyız.

Yıldız, mevcut seçim sisteminin adaletsiz ve dayatmacı olduğunu, partilerin vatandaşın iradesine saygı duymadığını, aday gösterilen kişilerin halkın güvenini kaybettiğini söyledi.

BİRLİKTE GELECEĞE YÜRÜYORUZ BİRLİKTE GELECEĞE YÜRÜYORUZ

Her seçim geldiğinde bizlere başka seçenek sunulmuyor ben adayı gösterdim sen git oyunu ona ver deniyor vatandaş ise kendi adayını değil kötünün iyisini seçmek zorunda kalıyor bizde bunu kabul etmiyoruz.

Zaten aday gösterilen kişiler belli tanıyoruz biliyoruz ama güveniyor muyuz ama her şeye rağmen sonuçta birine oyumuzu veriyoruz yâda tepki oyu olarak başka isimlere yada kişilere oy veriyoruz.

İşte buna bir son vermek için aday olduk sistemin değil paranın değil halkın adamı vatandaşın başkanı olmak için yola çıktık halkımız teveccüh gösterirde bizleri desteklerse memnun oluruz biz olmasak da kırk Kürşad gibi bir hareket başlatıp bizden sonraki nesle örnek olmak istiyoruz herşeyimizi kaybedelim ama umudumuzu kaybetmeyelim dedi.

Yıldız, Vatandaşlara çağrıda bulunarak  sizde bizim gibi düşünüyorsanız siyasilere ders vermek kırk kürşad'dan biri olmalım diyorsanız eşitlik istiyorsanız hep birlikte Alanya'yı yönetelim diyorsanız Biz yola çıktık arkamızda hükümet yok paramız yok otellerimiz yok sizler varsınız şahsiyetimiz var onurumuz, gururumuz, ahlakımız,  bize yeter diyoruz, vatandaşa verilen seçme  seçilme hakkına sahip çıkarak dayatılan adaya değil gönlünüzün adayına destek verin diyoruz şeklinde konuştu.