Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, deprem bölgesine çok sayıda personel ve araç sevk ettiklerini belirterek, "Konaklama ile ilgili ihtiyaç duyulması halinde Antalya olarak hazırız. Afet Yardım Merkezi Cam Piramitte kuruldu, yardım etmek isteyenler 444 94 20 hattına ulaşabilir" dedi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, deprem bölgesine destek için giden itfaiye aracı ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı. Kaza anı anbean güvenlik kamerasına yansıdı.

LPG yakıt tankını ön koltuğa kadar fırlatan kazaya ait görüntüler ortaya çıktı LPG yakıt tankını ön koltuğa kadar fırlatan kazaya ait görüntüler ortaya çıktı

Kaza, sabah saatlerinde Manavgat ilçesi Gündoğdu Mahallesi’nde meydana geldi. Deprem bölgesine kurtarma çalışmalarına destek vermek için giden Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye araçlarından biri, D400 Karayolu Gündoğdu kavşağında minibüsle çarpıştı. Kazada metrelerce sürüklenen otomobildeki 3 kişi yaralandı, 1 kişi hayatını kaybetti. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme devam ediyor.

Kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, ana yoldan ilerleyen itfaiye aracının karşı yöne geçmeye çalışan minibüse çarptığı anlar yer aldı.