Türkiye’nin örtü altı üretimde en önemli ili Antalya’da topraksız seralarda üretilen çilekler, tadı, lezzeti ve dayanıklı olmasıyla uzak doğu ülkelerinin gözdesi oldu. Antalya’nın Aksu ilçesinde toplam 130 dekarda üretilen ve yıllık 2 bin ton ürün elde edilen topraksız çileğin yüzde 98’i ihraç ediliyor.

Antalya’da kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan binanın çatısına çıkan bir genç intihar girişiminde bulundu. Polis ekiplerinin bir anlık refleksi ile kurtarılan şahıs ambulansa sevkinde basın mensuplarına küfürler ederek saldırmaya çalıştı.

Olay, Alanya ilçesi Şekerhane Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan 4 katlı binanın çatısına çıkan bir kişi intihar girişiminde bulundu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri bir süre H.T’yi (35) indirmek için ikna etme girişiminde bulundu. Polis ekiplerinin tüm çağrılarına tepki vermeyen H.T, atlama ihtimaline karşı itfaiye ekipleri hava yastığı açtı. H.T’nin bir anlık boşluğunu fırsat bilen polis ekipleri bir anda kolundan tutarak kurtardı. İntihar girişiminden kurtarılarak aşağıya indirilen H.T, ambulansa bindirilmek üzere götürülürken gazetecilere küfürler savurdu. ’Benim hasmım var. Neden çekiyorsun?’ diyerek, saldırmaya çalışan şahsı polis ekiplerinin güçlükle ambulansa bindirdi. Yarı çıplak intihar girişimine kalkan H.T, olay yerindeki tedavisinin ardından polis merkezine götürüldü.

Antalya- Konya Kara Yolu tırların geçişine kapatıldı Antalya- Konya Kara Yolu tırların geçişine kapatıldı

Öte yandan, H.T’nin geçtiğimiz günlerde yine intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.