Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 36 ülkeden 3 bin 319 arama kurtarma personelinin deprem bölgesinde sahada olduğunu belirterek, "50 binin üzerinde bir yatak kapasitesine ulaştık, vatandaşlarımızın deprem bölgesinden gelip kalabilmeleri için. Kamu kurumlarının misafirhaneleri var, bunların hepsini depremzedelere ayırdık. Yaklaşık 4 bin 380 yataktan bahsediyoruz. Vatandaşlarımız bugünden itibaren Antalya’da, oteller ve devletin imkanlarına gelip yerleşme imkanına sahip olacaklar" dedi.

Kaş’ta geleneksel iftar buluşması Kaş’ta geleneksel iftar buluşması

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği tarafından deprem bölgelerine 2 tır yardım malzemesi gönderildi.

Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği tarafından depremden etkilenen vatandaşlar için deprem bölgelerine yardım tırı gönderildi. 2 yardım tırı, yapılan duanın ardından Gazipaşa Toptancı Hali’nden yola çıktı. Yardım tırı hakkında açıklama yapan Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Hamdi Fidan, "Doğuda meydana gelen afetlerden dolayı kötü günler yaşıyoruz. Acımız büyük, afet bölgesine bir nebze katkıda bulunmak için derneğimiz olarak yiyecek, ekmek ve su gönderiyoruz. Nasip olursa yardımlarımızı yarın teslim etmiş oluruz. İnşallah yerine ulaşır. Allah hayırlarımızı kabul etsin. Allah’ım depremde ölenlere rahmet eylesin, yaralılara ise acil şifalar versin diye dua ediyoruz. Dualarımız hep onlarla. Tek dileğimiz bundan sonra üzücü değil de sevindirici haberler alabilmek" ifadelerini kullandı.