Alanya’da 10 milyon euroluk vurgun iddiasında vekaletle tapu devrini yapan kilit isim Levent E.'nin savcıya verdiği ifadeye Güncel Alanya Haber ulaştı.                  

Alanya’da 10 milyon euroluk vurgun iddiasında vekaletle tapu devrini yapan kilit isim Levent E. konuştu                         

Alanya cumhuriyet başsavcıgılına bir süre önce  yapılan suç duyurusunda, Alanya’da yüklenici firma tarafından arsa sahiplerinin 40 daire ve 2 dükkannına usulsuzce el konuldugu iddia edilmişti. İstanbul , Samsun  ve Alanya üçgeninde gerçekleştigi iddia edilen olayda mülk sahiplerinin zararının 10 milyon euro olduğu belirtilmişti. Cumhuriyet Bassavcılığı'na sunulan suç duyurusunda şok iddialar yer aldı. Buiddiaların ardından taraflar davalık olurken, Güncel Alanya Haber, bu olayın kilit isimlerinden vekaletle tapu devirlerini yapan Levent E.' nin savcıya verdiği ifadeye ulaştı, Levent E.'nin arsa sahiplerinin iddialarını doğrulayan ifadesiyle 10 milyon euroluk vurgun iddiasının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Alanya’da çarpışan otomobiller şarampole savruldu Alanya’da çarpışan otomobiller şarampole savruldu

İşte vekaletle tapuların devrini yapan kilit isim Levent E’nin o ifadesi; "Tapuda  ben devir işlemini yapmadan önce benim hazırladıgım kat karşılıgı inşaat sözleşmesi imzalanacaktı, ancak tapuyu bedelsiz alan şirket yetkilisi Levent K., ve avukatı Ahmet D. Arsa sahibı Ali T'nin hukuki imza kısıtlılığı olduğunu öne sürdü ve Ali T. 'den adliyeye gidip bu durumu araştırmasını istediler. Ali T. ise durumu arştırmak için ofisden ayrılıp adliyeye gittikten sonra mütahit Levent K. tapu işlemlerinin hazır oldugunu ve bir an önce  yapılması gerektigini söyledi, kat karşılıgı inşaat sözleşme işlemlerinin tapu devrinden sonrada yapılabiliceğini zaten Ali T.'nin bilgisi olduğunu söylediler ve tümüyle inanç ve güven esasına dayalı olmak üzere tapuda devri ben gerçekleştirdim,Bu nedenle bana dekont imzalıtılsa bile bana para verilmedi. Kredi olarak alınan parayı müteahhit Levent K.  bankadan nakit olarak alıp götürdü. Bu duruma Mutahıt Levent K.'nın şirketinin muhasbe elamanları Mehmet Ç ve Ali Y. şahittir, ben bu işlem nedeni ile herhangı bir menfaat temin etmedim, Sonuç olarak arsa sahibi Ali T ile mütahit Levent K arasındaki ilişki gayrimenkul satım ilişkisi değil kat karşılığı inşaat ilişkisidir.Tapu her ne kadar satış gibi gözüksede devir tarafların aralarındaki yüzde elli kat karşılıgı inşaat anlaşmasına istinaden yapılmıştır. Ortada ne arsa sahibi Ali T. 'ye ne de vekili olarak bana herhangi bir satış bedeli ödemesi yoktur. Bunun aksini iddia eden kim olursa olsun gerçeği söylememektedir, eğer MÜTEAHHİT Levent K bana para ödendiğini iddia ederse o da bana iftira atmış olur bu nedenlerle iftira ve atfı cürum nedeniyle ilgililer hakkında şikayet haklarımı saklı tutuyorum."