Xiaomi'nin üst düzey orta sınıf telefonları, fiyat performans söz konusu olduğunda her zaman iddialı modeller olmuştur. Xiaomi 12 Lite'ın sızdırılan görüntülerine bakılırsa bu cihaz büyük ekranlı telefonları sevmeyenler için gerçekten iyi görünüyor.

Xiaomi 12 Lite, Xiaomi 12'ye daha düşük maliyetli bir alternatif, aynı şekilde Mi 11 Lite, amiral gemisi de Mi 11'e daha ucuz bir alternatifti. Weibo kullanıcısı @experiencemore, piyasaya çıkmadan önce Xiaomi 12 Lite'ı canlı olarak kullanma fırsatı buldu. Cihaz avuca oturan bir boyuta ve şık bir tasarıma sahip. Yakından bir göz atalım.

Xiaomi 12 Lite, 6.55 inç 1080p 120Hz OLED ekran, Snapdragon 778G SoC, 6 veya 8 GB RAM, 128 veya 256 GB depolama ve 108 megapiksel Samsung ISOCELL HM2 ana sensör, 8 megapiksel Sony IMX355 ultra geniş açı ve 5 megapiksel derinlik sensörlü üçlü bir kamera sistemiyle geliyor.

İşlemcisinin iyi bir modelle gelmesini beklediğimiz cihazın RAM miktarı da yüksek olması bekleniyor. Ayrıca 4.500 mAh'lik bir pile sahip, böylece gün boyunca piliniz sizi idare edebilir. Eski sızan görüntülerle şimdiki sızan cihaza bakılırsa, Xiaomi 12 Lite Zoom ile birlikte Xiaomi 12 Lite'ta da köklü değişikliklerin yapıldığını görmek mümkün.

Fotoğrafa detaylı bakarsanız, kameranın konumu ve stili sızdırılan Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 ile tamamen farklı olarak geliyor. Cihaz prototip aşamasındayken sızdırılan görüntüler ile şimdi gelen yeni sızıntı arasında tek fark bu gözüküyor.