Antalya Valisi Hulusi Şahin, yurt talep eden tüm öğrencilere barınma imkanının sağlanacağını belirterek, "Bizim hedefimiz, yurt başvurusu yapan tüm öğrencilerimizin yurtlara yerleşmesi, tüm planlamamızı buna göre yapalım"dedi.

Vali Hulusi Şahin başkanlığında, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Üniversite Yurt Planlama ve Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Antalya Valiliği Toplantı Salonundaki toplantıya, vali yardımcısı, üniversitelerin temsilcileri, kurum ve yurt müdürleri katıldı.

Konyaaltı’nda çocuklar ‘’Çizmeli Kedi’’ ile eğlendi Konyaaltı’nda çocuklar ‘’Çizmeli Kedi’’ ile eğlendi

Hazırlıklarımızı iyi yapmalıyız

Toplantıda, ilgili kurumlara tüm yurt isteyen öğrencilere imkan sağlayacak şekilde hazırlık yapmaları talimatı veren Vali Şahin; “Tüm yurt talep eden öğrencilerimize barınma imkanı sağlamalıyız. Tüm hazırlıklarımızı buna göre yapmalıyız. Kamu misafirhanelerimizi de bu noktada hazır tutalım. İhtiyaç dahilinde bunları da değerlendirebiliriz. Bizim hedefimiz, yurt başvurusu yapan tüm öğrencilerimizin yurtlara yerleşmesi. Tüm planlamamızı buna göre yapalım” ifadelerini kullandı.

Toplantı, ilgili kurumların Vali Şahin’e devlet ve özel yurtlar, doluluk oranları ve hazırlık aşamaları hakkında sunum yapmasıyla sona erdi.