Altınova mahalle sakinleriyle iftar programında bir araya gelen Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, "Burada bir ‘Tarım Kenti’ kuracağız. Yeni sera alanları, ortasında paketleme tesisleri, sosyal yaşam alanları, konaklama tesislerinin olduğu yeni bir tarım kenti olacak ve kesme çiçek denildiğinde dünyanın her yerinde Altınova akla gelecek, Kepez akla gelecek" dedi.

Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, AK Parti Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanı İlknur Kurt ve MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy’un katılımlarıyla Altınovalı vatandaşlarla iftar sofrasında buluştu. İftar öncesi konuklarla tek tek selamlaşan Sümer, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

"Kesme Çiçek denildiğinde Kepez akla gelecek"

Konuşmasına, mahalle sakinlerinin Ramazan ayını kutlayarak başlayan Rıza Sümer, tarım ve ticaretin merkezi Altınova’da bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi. Tarım üreticileri için binlerce dönüm kesme çiçek serası ve çelenk üretim atölyeleri bulunan bölge için projelerini açıklayan Sümer, “Özellikle kesme çiçek ihracatında dünya yıldızı olmayı hak eden ve bu büyük ticarete ev sahipliği yapan Altınovamızdayız. Adı üstünde, altın bir ova. Hem tarım hem de ticarette kalkınmanız için elimizden geleni yapacağız. Buraya bir ‘Tarım Kenti’ kuracağız. Yeni sera alanları, ortasında paketleme tesisleri, sosyal yaşam alanları, konaklama tesislerinin olduğu yeni bir tarım kenti olacak. Kesme çiçek denildiğinde dünyanın her yerinde Altınova akla gelecek, Kepez akla gelecek” diye konuştu.

“Hizmet ve eser bırakmak istiyoruz”

ANTİAD’dan çocuk meclisi ANTİAD’dan çocuk meclisi

Rıza Sümer, Kepez sakinlerine seslendiği konuşmasına; şehre hizmet ve eser bırakmak istediğini söyleyerek devam etti. Sümer, “Yetki veya makam derdinde değiliz. Bunlar nefsi şeyler. Hizmet ve eserler bırakmak istiyoruz. Yıllar sonra bu görevleri bıraktığımız zaman Milletimiz arkamızdan, ‘Bu adamlar hizmet etti’ desin istiyoruz. Cumhurbaşkanımız diyor ya, ‘Öldüğümüzde Belediye Başkanı, Milletvekili, Cumhurbaşkanı demeyecekler, er kişi niyetine diyecekler.’ İşte bu bilinçle hareket ediyoruz. Bu bilinçle hareket edince de insan faktörü çok öne çıkıyor. İnsana saygılı, şehrine duyarlı, çevreyi önemseyen bir anlayış ortaya çıkıyor” dedi.

Rıza Sümer, iftar buluşmasının ardından Altınovalılarla bir dizi program gerçekleştirdi.

Kaynak: iha