Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay sel felaketinin yaşandığını Kumluca ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Kumluca ve domates konusunda yaşadığı bir diyaloğu paylaşan Erdoğan, “Sayın Putin’e dedim ki ’bak bizim Kumluca’mız var, bu Kumluca’mızın bir özelliği var, burası adeta bir domates memleketi gibidir. Kumlucalılara beni mahcup etme.’ Sağ olsun o da bu ricalarımızı kırmadı. Zaman zaman kesilmeler oluyordu ya. Ondan sonra önü açılan o domateslerimizin ihracatında bunları gördük” dedi.

Antalya’da sıcak havayı fırsat bilen onlarca vatandaş Konyaaltı sahiline akın etti. Son yılların en sıcak Ocak ayını fırsat bilen vatandaşların kimi denize girdi kimi ise kumsallarda güneşin tadını çıkartarak sohbet etti, kitap okudu.

Büyükşehir, fırtınada 136 vakaya müdahale etti Büyükşehir, fırtınada 136 vakaya müdahale etti

Yurt genelinde soğuk havalar etkisini göstermeye başladı. Antalya’da son yılların en sıcak Ocak ayı yaşanırken, termometrelerde hava sıcaklığını 19, deniz suyu sıcaklığını ise 18 derece olarak ölçüldü. Turizm kentinde güneşli havayı fırsat bilenlerin adresi ise dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili oldu. Denize girenlerin büyük çoğunluğunu turistlerin oluşturduğu görüldü. Kıyı şeridinde oluşan kalabalık ise adeta yaz aylarını aratmadı. Denize giren vatandaşların yanı sıra kimi vatandaşlar arkadaşlarıyla kumsallarda sohbet ederek güneşin tadını çıkartırken, güneşlenen ve kitap okuyanlarda dikkatlerden kaçmadı. Antalya’da yaşayan ve sıcak havada denize girenlerden Hüseyin Tamer, “Dün hava sıcaklığına baktığımda 20 derece görünüyordu. Bugünde gelerek denize girdik. Deniz suyu sıcaklığı yaklaşık 18 derece. Çok sıcak değil ama soğukta değil. Ocak ayına göre çok iyi. Konyaaltı Plajına gelirken yoğunluk vardı. Plajda da aynı yoğunluğu gördük. Geçen yılın bu dönemine kıyaslarsak hava daha sıcak ve açık. Sahilde baya yoğun” dedi.