Yeşil bir gelecek için ilk adım, minik eller teraryumlarını yaptı Yeşil bir gelecek için ilk adım, minik eller teraryumlarını yaptı

Manavgat Belediyesi Side Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan ve çocukların duygu ve düşüncelerini resim üzerinden aktarmayı hedefleyen “Çocuk Ressamlar Sergisi” açıldı.

Manavgat Belediyesi, “Çocuk Ressamlar Sergisi”ni sanatseverlerle buluşturdu. Side Kültür Evi’nde açılışı yapılan sergide, karma okullardan gelen Side Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından yapılan toplam 100 eser yer alıyor. “Atatürk, Cumhuriyet, Doğa, İnsan” ve daha birçok temada eserin yer aldığı sergide, miniklerin geniş hayal dünyalarını gösteren eserler sergileniyor. Küçük ressamların kalemlerinden hayat bulan eserler, izleyicilere farklı bir bakış açısı sunuyor.

“Hayal gücünü ve duygularını yansıtıyor”

Sergi küratörü ve resim öğretmeni Nurcan Şimşek, Manavgat’ta sanatı farklı bir noktaya getirmek istediklerini ve bu hedeflerini çocuklarla birlikte gerçekleştirmek istediklerini açıkladı. Şimşek, “Bu sergi, çocukların sanata olan ilgisini desteklemek ve onların düşünme becerilerini teşvik etmek için düzenleniyor. Her bir eser, çocukların hayal gücünü ve duygularını yansıtıyor. İzleyiciler, bu renkli dünyaya adım attıklarında çocukların ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduklarını görecekler. Manavgat’ta sanatı farklı bir noktaya getirmek istiyoruz, bunu da geleceğimizin teminatı çocuklarımızla yapacağız." diye konuştu.

Hedef dünya çapında sanatçılar

Serginin açılış konuşmasını yapan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Türkiye ve Dünya çapında sanatçılar yetiştirmek istediklerini söyledi. Başkan Kara, “Her zaman bizim çocuklarımız geleceğin sanatçıları olmalı dedik. Bugün, bu yolda da onların ne güzel eserler ortaya koyduklarını gördük. Onlarla gurur duyuyoruz. Dilerim ki buradan başlayan yolculukları hem Türkiye’nin hem de dünyanın birçok yerinde bizi temsil eden sanatçılar olarak devam eder.” ifadelerini kullandı.

Çocuk Ressamlar Sergisi, ziyaretçilere çocukların sanat dünyasına dokunma ve onların hayal güçlerini keşfetme şansı veriyor. Sergiye, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, Side Gençlik Merkezi öğrencileri ve veliler katıldı.

Kaynak: iha