Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde eğitim alan öğrencileri 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesinde karla buluşturup köfte ekmek ikramında bulundu.

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanan öğrencilerin sınav ve ders stresinden uzaklaşması ve motivasyonlarını artırmaya yönelik yapılan etkinlikte öğrenciler ve öğretmenler, yaklaşık 12 dakikalık teleferik yolculuğunun ardından 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaştı.

Başkan Topaloğlu, öğrencileri zirvede karşıladı. Zirvede karla karşılaşan öğrenciler soğuk havaya rağmen gönüllerince eğlendi ve Kemer manzarasını izledi.

Bol bol hatıra fotoğrafı da çektiren öğrenciler, etkinliği düzenleyen Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Dünya Atletizm Yürüyüş Takımlar Şampiyonası’nda ALKÜ damgası Dünya Atletizm Yürüyüş Takımlar Şampiyonası’nda ALKÜ damgası

Başkan Topaloğlu öğrencilere elleriyle köfte pişirdi

Zirvede öğrencilere kar eşliğinde köfte ekmek sözünü de yerine getiren Başkan Topaloğlu, geleceğin teminatı olan öğrencilere kendi elleriyle köfte pişirdi ve ikram etti.

Yemek sırasında masaları tek tek dolaşarak öğrencilerle sohbet eden Başkan Topaloğlu, bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Yemekten sonra açıklama yapan Başkan Topaloğlu, öğrencilerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Kar yağdı ve öğrencilerimizi zirveye çıkardık. Sucuk ekmek partisi yapalım dedik ama bunu Ahmet Erkal Spor Tesislerinde yapalım dedik. Bugün köfte ekmek yaptık. Öğrencilerimiz, üniversiteye yoğun şekilde hazırlanıyorsunuz. Hepinize başarılar diliyorum. Sizleri seviyoruz” dedi.

Kurs Müdürü Suat Göv de öğrencilere ve eğitime katkısından dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür ettiğini söyledi.

Kaynak: iha