Avrupa genelinde ve Türkiye’de değişik etkinliklerle kutlanan “Avrupa Spor Haftası” bünyesinde Gazipaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Ahmet Tuncer İlkokulunda “obeziteye hayır” diyen öğrenciler spor çalışmaları ve hareketleri gerçekleştirdi.

Spor faaliyetlerinin devam edeceğini söyleyen Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gül, “Gazipaşa Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Avrupa Spor Haftası kapsamında 23-30 Eylül tarihleri arasında spor faaliyetleri yapmaya devam ediyoruz. Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüzün antrenörleri bu etkinliğin organizatörleri olarak çalışıyorlar. Öğrencilerimizin daha dinamik, daha sportif şekilde derslere katılması kapsamında fayda sağladığını düşünüyoruz. Bu kapsamda faaliyetlerimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Oğlunu 35 yaşında toprağa veren annenin acısını 6 ay sonra gelen tutuklama kararı da dindiremedi Oğlunu 35 yaşında toprağa veren annenin acısını 6 ay sonra gelen tutuklama kararı da dindiremedi

“Hareketli bir şekilde derslerimize başlıyoruz”

Her sabah başka bir okula giderek spor faaliyetlerinde bulunduklarını söyleyen Gazipaşa Gençlik Spor İlçe Müdürü Yusuf Ateş, “23-30 Eylül tarihleri arasında Avrupa Spor Haftası kapsamında ilçemizde Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı antrenör arkadaşlarımızla beraber her sabah bir okula giderek hareketli bir şekilde derslerimize başlıyoruz. Öğrencilerimiz yaptırdığımız hareketler ve vücut çalışmalarıyla daha dinamik oluyor” dedi.