ALTSO Yönetim Kurulu seçimlerinde Eray Erdem ve ekibinin yer aldığı mavi liste 35 oy alarak Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yönetim kurulunu oluşturdu.

Alanya sevdalısı Alanya sevdalısı

Meclis “ERDEM” dedi

ALTSO Yönetim Kurulu seçimlerinde Eray Erdem ve ekibinin yer aldığı mavi liste 35 oy alarak Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yönetim kurulunu oluşturdu. Seçim sonuçları doğrultusunda Eray Erdem’in ALTSO Başkanlığı da resmi olarak tescillenmiş oldu. 
Geçtiğimiz Cumartesi Günü yapılan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Organ Seçimlerinde belirlenen 69 meclis üyesi, ALTSO Yönetim Kurulu, Genel Kurul Delegeleri ve Disiplin Kurulu’nu belirlemek için sandık başına gitti. Saat 10:00’da ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seçimde Eray Erdem ve ekibinin yer aldığı mavi liste, Bilal Gömeç ve ekibinin yer aldığı kırmızı liste ile yarıştı. İlçe Seçim Kurulu tarafından yönetilen seçim sonucunda Eray Erdem başkanlığındaki mavi liste 35, kırmızı liste ise 34 oy aldı. Organ seçimlerini 12 komite alarak kazanan Eray Erdem’in başkanlığı da resmi olarak tescillendi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı seçimi ise saat 15:00’da gerçekleştirilecek. 
ALTSO’NUN YENİ YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU;
Yönetim Kurulu Başkanı 
Eray Erdem
Yönetim Kurulu Asil Üyeler
Ahmet Paşaoğlu
Kadir Hacıkadiroğlu
Mustafa Girenes
Hasan Yeniacun 
Hasan Serter
Mesut Ersoy
Yakut Benal 
Adil Memiş
Cem Özcan
Hakkı Uysal
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
Önder Görgülü
Hasan Atılay
Gülabi Öztürk
Mustafa Yürekli
Veysi Karakuyun
Çağatay Mert Akkaya
Halil İbrahim  Daye 
İmdat Gömeçoğlu
Meryem Küpçü
Serkan  Can
TOBB DELEGELERİ DE BELLİ OLDU
Yapılan seçimde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delegeleri de belli oldu. Mavi listede yer alan, Bilal Korkmaz, Önder Görgülü, Muammer Soylu, Mehmet Kural, Veysi Aladağ ve Gülabi Öztürk TOBB Genel Kurul Asil Delegesi olarak seçildiler. Murat Uz, Ömer Duman, Ömer Özmetin, Ali Kürkçü, Paşa Yiğitbay ve Bayram Ali Geçgel ise TOBB Genel Kurul Yedek Delegesi olarak seçildi. 
DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ
ALTSO Konferans Salonu’nda yapılan seçimde Mustafa Kemal Kahya, Ali Orkan, Selman Cebeci, Vedat Kaygısız, Mustafa  Yalçın ve İbrahim Karaçomak Disiplin Kurulu Asil Üyesi, Yusuf Ergin, Feyzullah Uludağ, Hasan Çavuşoğlu, Nevzat Tuncer ve Oğuz Dursun ise Disiplin Kurulu Yedek Üyesi olarak seçildiler.

BASIN AÇIKLAMASI

ALTSO Yönetim Kurulu seçiminden zaferle ayrılan ALTSO Başkanı Eray Erdem, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı cümleler kullandı. Başkan Erdem, “Alanya’nın sırtına yıllarca kambur olmuş abiler sabah 5’e kadar bu iki aday arkadaşı bir araya getirip kırmızı listeye destek verdirerek ittifak yaptılar.” dedi. 

ALTSO Başkanı Eray Erdem, yönetim kurulu seçimi sonrası düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Başkan Erdem şu ifadeleri kullandı: “Bir haftadır Alanya kamuoyuna teşekkür etmekten bir hal olmuş durumdayız. İttifak listeyle karşımıza çıkan iki aday arkadaşımıza tekrardan teşekkür ediyorum bize bir haftada dördüncü zaferi yaşattılar. Bugüne kadar bütün söylemlerimizde demeçlerimizde Alanya’nın önceliğimiz olduğunu, ortak payda olduğunu defalarca dile getirdik. Seçim sürecinde ve seçim bittikten sonraki bir hafta boyunca Alanya kamuoyu çok gereksiz bir şekilde meşgul edildi. İnsanlar zan altında bırakıldı.” 
“ALANYA’NIN SIRTINA KAMBUR OLMUŞ ABİLER”
Erdem sözlerine şöyle devam etti: “Seçim sürecinde söylemiş olduğum birçok iyi söylemden maalesef bende utanır duruma geldim. Çünkü diğer iki aday arkadaşımız hiçbir zaman ittifak söylentilerine katılmayarak ittifak olmayacağız demelerine rağmen sabah sürpriz bir şekilde ittifak olarak karşımıza çıktılar. Biz yine biliyoruz ki bu iki aday ve yanındaki abileri kimlerse ki bu abiler Alanya’nın sırtına yıllarca kambur olmuş abiler. Sabah 5’e kadar bu iki aday arkadaşı bir araya getirip kırmızı listeye destek verdirerek ittifak yaptılar. Bizim böyle bir kaygımız yoktu biz zaten kazanmıştık.”
“YAŞANANLARI KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”
“Bizim sadece mahcubiyetimiz Alanya’ya ve iş insanlarımıza karşıydı. Bu durum bir kez daha tescillendi. Alanya kamuoyu, Alanya siyaseti, Alanya Ticaret Odası mensupları bu durumu kendi vicdanlarında kendi akıllarıyla ve ahlaklarıyla ayrı bir yerde değerlendirecektir. Ben bu süreçte bize destek olan iş insanlarımıza, kamuoyuna ve kendi ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizi mahcup etmediler. İnşallah önümüzdeki dört yıllık süreci de kimseye mahcup olmadan tamamlarız. Diğer bütün söylenecekleri ve yaşananları ben Alanya’nın kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”
“SLOGANIMIZ SAMİMİYDİ”
“Ben daha önce belirtmiştim onlarca slogan içerisinden çok kıymetli dostumun bulduğu bir slogan vardı. Bu sloganın bize yakışacağını düşünmüştü. Biz de bu sloganı duyunca evet dedik bu slogan bize ve Alanya’ya yakışır. Sloganın sahibi Özgür Yılmaz kardeşim. Biz kendi aramızda slogan yarışması yapmıştık o yüzden bende onun hakkını teslim etmeden geçemeyeceğim. Neydi bizim sloganımız ‘Tercih sizin Alanya hepimizin’ biz burada tercih sizin derken Alanya’daki iş insanlarımızın tercihlerine saygı duyacağımızı vurgulamak istemiştik, Alanya hepimizin derken de gerçek anlamda Alanya’nın hepimizin olduğunu belirmek istemiştik. Yoksa bir şehirde doğmak kişide sadece bir aidiyet duygusu hissettirir. Oralı olmanın o şehirli olmanın kriterleri ayrıdır. Ben bu konuyu da kamuoyunun taktirine bırakıyor herkese teşekkür ediyorum.”