Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Konyaaltı Belediye Spor Kadın Hentbol Takımı “Mavi Kelebekler”, Antalya’ya namağlup döndüğü Kastamonu’daki turnuvanın ardından çıktığı iki hazırlık karşılaşmasında da yenilgi yüzü görmeyerek, 5’te 5 yapmış oldu.

Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatarak hentbolda ülkemize ilk Avrupa Kupası’nı kazandırma başarısı gösteren Konyaaltı Belediye Spor Kadın Hentbol Takımı “Mavi Kelebekler”, yeni sezon hazırlıkları bünyesinde Antalya Döşemealtı Kapalı Spor Salonu’nda Süper Lig ekiplerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ile karşılaştı. 20 ve 21 Ağustos’ta oynanan iki hazırlık karşılaşmasında da rakibini mağlup eden Mavi Kelebekler böylelikle hazırlık karşılaşmalarında yenilgi yüzü görmemiş oldu.

"Yakışır yerdeyiz"

Burdur ve Kastamonu’da çok verimli geçen iki kamp döneminin ardından Antalya’ya döndüklerini ve artık lige hazır olduklarını belirten Başantrenör Birol Ünsal, “Konyaaltı Belediye Başkanımız Semih Esen ve kulüp yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Bizim isteğimizi kırmayıp Burdur ve Kastamonu’da iki kamp gerçekleştirmemizi sağladılar. Özellikle Kastamonu’da ne yapabileceğimizi üç maçta görmüş olduk. İstediğimiz gibi bir hazırlık dönemi geçirdik” dedi. Son şampiyon unvanıyla katılacakları EHF Hentbol Kadınlar Avrupa Kupası’nda da son derece iddialı olduklarını dile getiren Ünsal, “Çıta artık şampiyonlukta ve Konyaaltı Belediyesi’ne yakışan bir yerde. Bu zirveden inmemek için tüm gücümüzle savaşacağız. Herkes Avrupa Şampiyonu’nu yenmek için oynayacak. Bizler mücadeleyi sahada vereceğiz. Konyaaltı’nı layık olduğu yere taşıyacağız” diye konuştu. Takıma yeni katılan oyuncuların uyum sürecini atlattığını ifade eden kaleci Sevilay İmamoğlu Öcal ise “Antalya’da başlayıp sırasıyla Burdur ve Kastamonu’da devam eden iyi bir kamp dönemi geçirdik. Kastamonu, Yalıkavak ve Yenimahalle ile yaptığımız üç maçın ardından iki maçta da İzmir ekibini yenerek 5’te 5 yaptık. Güzel bir etap oldu” dedi.

Kaynak: iha