Manavgat Kaymakamlığı, Kavaklı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Manavgat Yeni Hükümet Konağı’na taşındı. Kaymakamlık bünyesindeki birimler, pazartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet verecek.

Alanya Belediyesi personeli trafik kazasında hayatını kaybetti Alanya Belediyesi personeli trafik kazasında hayatını kaybetti

Manavgat Kaymakamlığı ve Hükümet Konağı’nda hizmet veren birimler, yapımı tamamlanan yeni Hükümet Konağı’na taşındı. Manavgat Kaymakamlığı başta olmak üzere İlçe Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Manavgat Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı ve Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü’nün yanı sıra Emek Mahallesi’ndeki Manavgat Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasında hizmet veren Göç İdaresi Müdürlüğü, 19 Şubat Pazartesi gününden itibaren Kavaklı Mahallesi Hasan Fehmi Boztepe Caddesi üzerinde eski toptancı hal karşısında bulunan yeni Hükümet Konağı’nda hizmetlerini sürdürecek.

Manavgat’ın en hareketli noktasında köprübaşında bulunan ve 1950’li yıllarda yapılan Hükümet Konağı, bugüne kadar Manavgat Kaymakamlığının yanı sıra Adliye, Emniyet, Milli Eğitim gibi birçok resmi kuruma ev sahipliği yaptı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yeni Hükümet Konağı yerinin Manavgat Belediyesi tarafından eski binanın olduğu alanın Manavgat Belediyesine devredilmesi ve yeşil alan olarak değerlendirilmesi şartıyla verildiğini belirterek, “Öncelikle bu yapı 1950’li yıllarda yapılmış, fiziki miladını doldurmuş ve riskli yapı statüsünde olduğu için acilen yıkılmalıdır. Üzerine tek bir ticari ünite konulmaksızın modern şehirlerde olduğu gibi tamamen yeşil alan olarak değerlendirilmeli, oturma gruplarıyla Manavgat halkının kullanımına açılmalıdır” diye konuştu.

Kaynak: iha