Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) Kemer genelinde dereceye giren öğrenciler ve aileleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun davetlisi olarak Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıktı.

Etkinliğe katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, öğrenciler ve aileleri ile yaklaşık 12 dakikalık teleferik yolculuğunun ardından 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaştı.

Zirvede öğrenciler ve aileleriyle sohbet eden Belediye Başkanı Topaloğlu, öğrencilerle sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Zirvede Kemer manzarasının tadını çıkaran öğrencilerden bazıları dinlenmeyi tercih ederken bazıları da “insan sapanı” (bungy catapult) ile heyecan dolu anlar yaşadı.

Öğrencilerin sınavda elde ettikleri başarı dolayısıyla mutlu olduklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, geleceğin teminatı öğrencilerle ve aileleriyle zirvede güzel vakit geçirdiklerini söyledi.

Başkan Topaloğlu, eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarının olamayacağının altını çizerek, “Bu yıl yapılan LGS’de Kemer genelinde ilk 10’a giren öğrencilerimizle ve aileleriyle bir araya geldik. Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkarak güzel vakit geçirdik. Başarı elde eden öğrencilerimizi kutluyor ve eğitim hayatlarında başarılarının devamını diliyorum. Biz de Kemer Belediyesi olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Öğrenciler ve aileleri etkinlik sorası Başkan Topaloğlu’na eğitime ve öğrencilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: iha