Konyaaltı Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesi yayla yollarında bakım onarım çalışması gerçekleştirdi.

Manavgat Belediyesi 5 bin kase aşure dağıttı Manavgat Belediyesi 5 bin kase aşure dağıttı

Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde yayla yollarında bakım onarım çalışması gerçekleştirdi. Geyikbayırı, Hisarçandır, Üçoluk, Yarbaşçandır, Çitdibi, Çağlarca, Doyran, Saklıkent, Alimpınarı başta olmak üzere bölgedeki tüm yayla yollarında gerçekleştirilen yol bakım ve onarım çalışması kapsamında çukur ve bozuk yollar onarıldı. Yolların uzun ömürlü olması ve ağır araç trafiğine dayanıklı olması için alt temel malzemesi döşendi.

Yağışlı havalarda zarar görmeyecek

Çalışmalar kapsamında ekipler, yolların her iki yanına, su birikintilerinin oluşmasını engellemek amacıyla drenaj kanalları inşa etti. Ekip sorumluları bu sistemin, yağışlı havalarda yolun zarar görmesini önlemek amacıyla kritik bir rol oynadığını belirttiler. Asfalt kaplanan yollar, uzman ekipler tarafından kalite ve dayanıklılık kontrolünün sağlanmasının ardından trafiğe açıldı. Ekipler, yol bakım ve onarım çalışmalarının bölgedeki diğer mahallelerde de yaygınlaştırılacağını belirtti.

Mahalleli rahat bir nefes aldı

Çalışmaların tamamlanması bölge sakinlerine rahat bir nefes aldırdı. Çalışmalara çok sevindiklerini belirten Geyikbayırı Mahalle Muhtarı Salih Teker, "Uzun süredir beklenen bu yol çalışması, mahallemizin ulaşımını büyük ölçüde kolaylaştırdı. Geyikbayırı Mahallesi sakinleri rahat bir nefes aldı. Özellikle kış aylarında yaşanan zorluklar, artık geride kaldı" dedi.

Kaynak: iha