ANTİAD’dan çocuk meclisi ANTİAD’dan çocuk meclisi

Kepez Devlet Hastanesinde kalp ve damar hastalıklarının teşhis ve tedavisinde kullanılacak olan anjiografi ünitesi hizmete açıldı.

Kalp ve Damar Hastalıkları ile ilgili teşhis ve tedavi hizmeti vermek amacıyla, Kepez Devlet Hastanesi bünyesindeki anjiografi ünitesi, İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen ve sağlık çalışanlarının katılımı ile hizmete açıldı.

Ekingen, açılış konuşmasında, anjiografi ünitesinin bölgeye katkı sağlayacak önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, modern tıbbın ihtiyaçlarına uygun olarak donatılan bu üniteyle birlikte hastane hizmet kalitesinin daha da artacağını belirtti.

Anjiografi ünitesinin; kardiyoloji, radyoloji ve diğer uzmanlık alanlarında ihtiyaç duyulan detaylı incelemeleri gerçekleştirebilecek nitelikte ekipmanlarla donatılmış olup, hastaların daha hızlı tanı almasına ve etkili tedavi süreçlerine katkı sağlayacağını ifade eden Ekingen, "Bu önemli gelişme, Kepez Devlet Hastanesinin sürekli olarak yenilik ve gelişim çabalarını yansıtmakta olup, bölge sakinlerine daha kapsamlı ve modern sağlık hizmetleri sunma hedefine büyük bir adım olarak kaydedilmiştir. Anjiografi ünitesi, modern tıbbi teknolojilerle donatılmış olup, kaliteli sağlık hizmetinin sunumunu destekleyen birimlerden biridir. Bu önemli açılış, hastanenin sunduğu hizmet çeşitliliğini artırarak bölge halkına daha etkin ve hızlı sağlık çözümleri sunmayı amaçlamaktadır" dedi.

Kaynak: iha