Antalya’da kuyumcuların; sahte, çalıntı ve düşük ayarlı altınları yüksek ayarlı göstererek bozdurmak isteyen kişilere karşı kurduğu Whatsapp ihbar hattı, hırsızların ve dolandırıcıların adeta kabusu oldu. Çalınan ve ayarı bozuk mücevherlerin ihbarı, saniyeler içerisinde tüm kuyumculara düşüyor. Zanlı ile karşılaşan kuyumcular ise şahsı oyalayıp gelen polislere teslim ediyor.

Antalya’da bir sitede yaşayan Rus uyruklu kadının, kendi halindeki kediye tekme attığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Polisle şüphelinin kovalamacasına katıldı, gelişmeleri an be an aktardı Polisle şüphelinin kovalamacasına katıldı, gelişmeleri an be an aktardı

Olay, Alanya ilçesi Mahmutlar Mahallesi’nde meydana geldi. Bir sitede yaşayan Rus uyruklu kadın, lobideki oturma grubunun üzerinde kendi halinde oturan kediye tekme attı. Kadının kediye vurduğu anlar güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Olayı gören hayvanseverlerin görüntüleri sosyal medyada paylaşması üzerine kadına tepkiler yağdı. Alanya’da bu tarz olaylarla karşılaştıklarını ifade eden hayvansever Mehmet Ergün, yabancı uyruklu kişiler arasında hayvanseverlerin de olduğunu kaydetti. Hayvanseverler olarak hayvan haklarını ihlal eden kişiler ile mücadele ettiklerini vurgulayan Ergün, yabancı uyruklu kadının kediye vahşice tekme attığını söyledi. Kedinin tedavisinin yapıldığını ve durumunun iyi olduğunu belirten Ergün, "Tekme sonucu kedi yaralandı. Bununla ilgili olarak sosyal medyada duyulması sonrası tepkilere yol açtı. Olayı yabancı uyruklu bir vatandaş keyfi olarak yapmıştır. Kendi halinde oturan kediye ayağını uzatarak sert bir şekilde vurmuştur. Kedinin de tedavisi yapıldı. Sağlık durumu iyi" dedi.