Konyaaltı Belediyesi ve KETEM işbirliği ile belediyenin Feslikan Salonu’nda meme, rahim ağzı ve kolon kanseri farkındalık ve bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere vatandaşlar ve belediye personeli katıldı.

Konyaaltı Belediyesi ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu’nda meme, rahim ağzı ve kolon kanseri farkındalık ve bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere vatandaşlar ve belediye çalışanları katıldı.

Alanya Belediyesi ‘Yaşlılara Yönelik Kale Gezisi’ düzenlendi Alanya Belediyesi ‘Yaşlılara Yönelik Kale Gezisi’ düzenlendi

Amaç farkındalık oluşturmak

Seminerin içeriği hakkında bilgi veren doktor Dilek Coşkun, “4 Şubat Kanser Farkındalık ve 9 Şubat ise Sigara Bırakma Günü. Bununla ilgili Konyaaltı ilçesinde yaşayanlara farkındalık oluşturma amaçlı bilinçlendirme semineri düzenledik. Kanser ve sigara bırakma ile ilgili farkındalık amaçlı bilgilendirme toplantısı yapacağız. Rahim ağzı kanseri ile ilgili bilgi vereceğiz. Erken tanının önemini vurgulayacağız. Kurum olarak meme kanseri ile ilgili erken teşhis kapsamında mamografi de çekiyoruz” dedi.

Kaynak: iha