Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Karatepe İlk ve Ortaokulu’nda görev yapan Türkçe Öğretmeni Zeliha Şaşmaz Çağlar tarafından düzenlenen kütüphanede öğrenciler, “Bir Kahve Bir Kitap” etkinliğiyle kahve eşliğinde kitap okuma alışkanlığı kazanıyor.

ATSO Başkanı Ali Bahar: "Turizm sezonuna hazırız" ATSO Başkanı Ali Bahar: "Turizm sezonuna hazırız"

İlçede faaliyet gösteren okullarda öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla çeşitli faaliyetler düzenleniyor. Karatepe İlk ve Ortaokulu’nda da Türkçe öğretmeni Zeliha Şaşmaz Çağlar tarafından düzenlenen kütüphanede öğrenciler, “Bir Kahve Bir Kitap” sloganı ile kahve eşliğinde kitaplarını okuyarak, kitap okuma alışkanlıklarını geliştiriyor.

“Amaç Öğrencilere Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmak ”

Etkinliğin amaçları hakkında konuşan Çağlar; “Etkinliğin temel amacı, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak. Ayrıca, öğrencilerin kendini ifade etmelerinin, iletişim ve sosyal becerilerinin gelişmesini desteklemektir. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, toplumsal duyarlılık ile yorumlama bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefledik. Her yerde kitap okumayı alışkanlık haline getirip, kitap okuma düzeyini yükseltmek ve bilinçli kitap okumaya bakış açısını olumlu yönde geliştirmek temel hedeflerimizdendir. Okulumuz ortaokul öğrencileri kitaplarla iç içe gönüllerince kütüphanemizi sil baştan düzenlemişlerdir. Ortak fikir birliğiyle yapılan düzenlemelerden sonra “Bir Kitap Bir Kahve“ etkinliğiyle kütüphane buluşmalarımızı gerçekleştirdik” dedi.

Kaynak: iha