Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici’nin katılımıyla Gazipaşa ve Alanya Orman İşletme Müdürlüğü personeline eğitim verildi.

Gazipaşa ve Alanya Orman İşletme Müdürlüğü personeline ağaçların damgası, kesimi, boylama, nakliyesi ve iş güvenliği eğitimi verildi. Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Akın Ünler’in katılımıyla düzenlenen eğitimlere, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Tuncer Yalçın, Gazipaşa Orman İşletme Müdürü Engin Atlı, Alanya Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez, bölge şefleri, orman mühendisleri, orman muhafaza memurları ve orman işçileri katıldı. Demirli Çeşme Orman Deposu yakınlarındaki ormanlık alanda yapılan eğitimlerde, ağaç damgalama işlemi, ağaç kesimleri, boylama ve nakliye konularında personellere bilgi aktarıldı. Orman işlerinde meydana gelebilecek iş kazalarına karşı iş güvenliğinin önemine dikkat çekilen eğitimlerde, eğitime katılan personele meydana gelebilecek iş kazaları, iş kazalarına müdahale ve iş kazalarında yapılması gereken hususlar anlatıldı.

Bitki atıkları vatandaşlar ve çiftçilere yakıt olarak dönecek Bitki atıkları vatandaşlar ve çiftçilere yakıt olarak dönecek

Verilen eğitimlerin ardından Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü’nü ziyaret eden, Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, kurum çalışmaları ve personel hakkında Gazipaşa Orman İşletme Müdürü Engin Atlı bilgiler aldı.