Alanyaspor’da bayramlaşma töreni yapıldı Alanyaspor’da bayramlaşma töreni yapıldı

Alanya Belediyesi’nin Ramazan ruhunu yaşattığı Ramazan Meydanı, ilk iftar akşamı olan 11 Mart Pazartesi günü kapılarını açıyor. 1 ay boyunca Belediye Binası yanında açık olacak meydanda birbirinden renkli stantlar, etkinlikler, konserler yer alacak ve eski ramazanlar yeniden canlandırılacak.

11 Mart tarihinde başlayarak 8 Nisan’a kadar 1 ay boyunca açık olacak Alanya Belediyesi Ramazan Meydanı’nda etkinlikler kapsamında; Karagöz Hacivat gölge oyunu, orta oyunu, semazen, sihirbaz, jonglör, palyaço ve bubble gösterisi, çember ve balon gösterileri ile ilahi, şiir, söyleşi ve konserler yer alacak. Etkinlik alanında belediyenin ikram çeşmesinden vatandaşlara Osmanlı şerbeti ikram edilirken, meydana kurulan stantlardan ise vatandaşlar iftar sonrası çay, kahve, yöresel tatlılar, pamuk şeker, osmanlı macunu, patlamış mısır gibi lezzetlerden de alabilecek. Ayrıca meydanda kaligrafi ve ebru sanatı gibi pek çok sanat stantları da yer alacak. Alanya Belediyesi Ramazan Meydanı ünlü isimleri de konuk edecek. Meydanda; Ender Doğan, Uğur Işılak, Murat Belet, Esat Kabaklı, Ali Kınık, Orhan Hakalmaz gibi birbirinden ünlü isimler sahne alacak.

“Geleneksel Ramazan Meydanı’mız kapılarını açıyor”

Ramazan Meydanı’ndaki tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, geleneksel hale getirilen Ramazan şenliklerine vatandaşları davet ederek her zaman olduğu gibi yine eski Ramazanları aratmayacaklarını söyledi. Başkan Yücel, “Bu yıl da Ramazan Meydanı’mıza, mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun gelenek ve kültürlerimize ait etkinlikler düzenleyeceğiz. Ramazan Meydanında organize edeceğimiz etkinliklerle eski ramazanları aratmayacağız. Her akşam iftardan sonra şenlik alanımızda hem çocuklarımız hem de yetişkinler için birinden farklı programlar düzenleyeceğiz. Bütün hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.

Kaynak: iha