Antalya Büyükşehir Belediyesi, şiddetli yağış ve fırtınanın etkili olduğu Antalya’da ilgili tüm ekipleri ile seferber oldu. Büyükşehir ekipleri, bir yandan yağmur sularına müdahale ederken, bir yandan da yıkılan ve devrilen ağaçları kaldırmak için mücadele etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarının ardından sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

Anında müdahale edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ve ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbarlara anında müdahale etti. ASAT ve İtfaiye ekipleri yağıştan etkilenen ev, işyerinde yaşanan su baskınlarına, ana arterlerdeki alt geçitlerde ve caddelerde çalışma yaptı.

Ağaçlar devrildi

Kentin farklı noktalarında fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, dalları kırıldı. Ana yollarda orta refüjlerde devrilen ağaçlara müdahale eden ekipler, kırılan ağaç dallarını keserek araç ve yaya trafiğinde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçti.

Kumluca’nın yeni simgesi Atatürk Stadyumu hızla yükseliyor Kumluca’nın yeni simgesi Atatürk Stadyumu hızla yükseliyor

Su baskınları yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri de meydana gelen su baskınlarına anında müdahale etti. ASAT ekipleri tüm alt geçit ve ana arterleri açık tutmak için mücadele etti. Aşırı yağışlardan dolayı ekipler, mazgalları açık tutmak için müdahalede bulundu. Kanalizasyon ve yağmursuyu ekipleri şiddetli yağış nedeniyle sel sularıyla dolan alt geçitlerde yoğun çalışma yaptı.

Kaynak: iha