Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Bahçede Yaşam Var söyleşilerinin ikincisi ‘gıda güvenliği’ konusunda gerçekleşti. Etkinliğe katılan Belkıs Polat, “Burada öğreniyor evde de uyguluyoruz” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin iklim krizi, gıda, tüketim alışkanlıkları konularında söyleşi ve atölye çalışmaları devam ediyor. ‘Bahçede Yaşam Var’ adıyla gerçekleşen etkinliklerinin ikincisinde ‘tarladan sofraya gıda güvenliği’ konuşuldu. Gıda mühendisi Özlem Demir, ‘Ne yediğimizin farkında mısınız?’ başlıklı söyleşide, ‘gıda zehirlenmeleri, alerjen gıdalar, bilgili tüketici olma, gıdaların uygun saklama-pişirme-ısıtma şartları, gıda etiketlerini okuma’ hakkında konuştu.

Belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün yeşillikler içindeki bahçesinde söyleşi gerçekleştirildi. Birim Müdürü Ceren Şahin, etkinliklerin devam edeceğini belirtirken “İklim adaptasyonuyla ilgili çeşitli konularda komşularımızla birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Uslu: “6 Şubat depremlerinin toplam maliyeti 120 milyar dolar” Milletvekili Uslu: “6 Şubat depremlerinin toplam maliyeti 120 milyar dolar”

Dinleyicilerden Belkıs Polat, aynı zamanda kanser hastası olduğunu ve bu nedenle gıda tüketiminde çok dikkatli olduğun söyledi. Söyleşide edindiği bilgilerin çok önemli olduğunu anlatan Polat, “Mesela etleri 2 aydan fazla bekletmemek gerektiğini burada öğrendim. Bahçede Yaşam Var etkinliklerini takip ediyorum. Burada öğreniyor evde de uyguluyoruz. Çok güzel bir katkı” dedi.