ALKÜ, Avrupalı spor akademisyenlerini ağırladı ALKÜ, Avrupalı spor akademisyenlerini ağırladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl "Şehrini Keşfet" teması ve "Gelecek Enerjini Koru" sloganıyla gerçekleşen Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları çerçevesinde bisiklet turu düzenlendi.

Avrupa Komisyonu’nun sürdürülebilir kentsel hareketlilik konusundaki bilgilendirme girişimlerinden olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” tüm dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da 16-22 Eylül tarihleri arsında kutlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından koordine edilen "Avrupa Hareketlilik Haftası" çerçevesinde Antalya Büyükşehir Bando ve Şehir Orkestrası, Atatürk Parkı içerisinde bir konser verdi. Konser, şehir sakinleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Konserin ardından, 15 bisiklet grubunun katılımıyla 7 kilometrelik bisiklet turu gerçekleştirildi. Çevreci ulaşımın ve sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikler 22 Eylül’e kadar devam edecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi, hafta bünyesindeki etkinliklerle çevre bilincini artırmaya ve kentin sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Arabasız gün etkinliği

Hafta bünyesinde 22 Eylül Cuma günü Arabasız Gün etkinliği düzenlenecek. Cuma günü 15.00-22.00 saatleri arasında Markantalya önü ile Şarampol Caddesi arası araç trafiğine kapatılacak. Alanda hava kalitesi ölçümü yapılacak ve “Trafikte Ben de Varım" etkinliği çerçevesinde çocuklar yaya geçidine el basacak. Markantalya önündeki etkinlikler çerçevesinde konserler, dans gösterileri ve sergiler de yer alacak.