Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen "Demokrasiye Yolculuk: Türkiye’nin Demokrasi Hikâyesini Keşfetmek" projesi çerçevesinde Antalya’dan 75 öğrenci ve 6 öğretmen, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nı ziyaret etti.

Finike Belediye Başkanı Geyikçi: "Ötanazi yerine barınakların koşullarının güçlendirilmesine destek verilmeli" Finike Belediye Başkanı Geyikçi: "Ötanazi yerine barınakların koşullarının güçlendirilmesine destek verilmeli"

Türkiye’nin demokratikleşme sürecini önemli müzeler aracılığıyla deneyimlemek için demokrasi yolculuğuna çıkan öğrenciler, Ankara’da Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi ve 15 Temmuz Demokrasi Müzesi’ni ziyaret ederek İstanbul’a hareket ettiler. Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nı ziyaret eden öğrenciler, 27 Mayıs darbesinin 64. yıldönümünde Yassıada’da gerçekleştirilen Yüksek Adalet Divanı yargılamalarının sergilendiği müzeyi gezdiler.

Kaynak: iha