Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen Gebe Okulu’nda anne adaylarına 4 hafta süren eğitimin sonunda sertifika verildi.

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2018 yılından bu yana hizmet veren gebe okuluna, anne adaylarının yoğun ilgisi devam ediyor. Gebe Okulunda, açıldığı günden itibaren bin 500 gebeye ve eşlerine eğitim verildi. 1 ay boyunca devam eden eğitim programında anne adayları, sağlıklı bir gebelik süreci yaşamanın ve sağlıklı bir doğum yapmanın püf noktalarını öğreniyor.

Sertifika töreninde konuşan Gebe Okulu Eğitici Eğitmeni Ebe Ayşe Başar Akdoğan, “1 ay boyunca devam eden eğitimlerimiz 8 oturum halinde haftada 2 gün şeklinde olmaktadır. Gebe okulumuzda grup eğitimleri, eşli eğitimler, bireysel eğitimler ve danışmanlık hizmeti veriliyor. Anne adaylarımıza gebelikte sağlık, beslenme, egzersiz, pilates, yoga, doğum eylemi, doğum ağrıları ile baş etme yöntemleri, ağrısız doğum endorfin masajları, doğum sonrası süreçte anne ve bebeğin bakımı, lohusalık eğitimi, yeni doğanın bakımı ve hastalıkları, banyosu, emzirme teknikleri, anne sütü ve aile planlaması hakkında eğitimleri verilmektedir. Amacımız bilinçli bir gebelik süreci ve kendine güvenen anne adayları yetiştirmektir. Eğitim sonunda gerekli koşulları sağlayan katılımcılarımıza belgeleri takdim ederek okulumuzdan mezun ediyoruz. Bizler gebelik sürecinizi önemsiyor ve güzel geçirmeniz için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Tüm gebelerimizi; güvenli, kaliteli gebelik izlemi ile birlikte güzel bir gebelik, güzel bir doğum hikâyesi ve güzel bir lohusalık dönemi için gebe okulumuza bekliyoruz. “dedi

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mesut Yıldırım, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Nurdan Yılmaz’ın katılımıyla birlikte daha sonra eğitimini tamamlayan 28 gebeye sertifikaları taktim etti.

Kaynak: iha