Alanya Üniversitesi’nde uzun yıllar görev yapan, 2020 yılında Lösemi hastalığına yenik düşerek hayatını kaybeden akademisyen Şebnem Köseoğlu adına anma etkinliği düzenlendi.

Alanya Üniversitesi ve LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) iş birliğiyle, Şebnem Köseoğlu Parkı’nda gerçekleştirilen anma etkinliğine; Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, LÖSEV Antalya Yönetimi ve Üyeleri, genç yaşta hayatını kaybeden akademisyenin ailesi ve sevenleri büyük ilgi gösterdi. Köseoğlu’nun kanser hastalarına verdiği destek ve katkıların hatırlandığı anma etkinliğinde, duygusal anlar yaşandı.

“Güzel yönleriyle hoş bir seda bıraktı”

Antalya OSB,çevre hassasiyetini belgelendirdi Antalya OSB,çevre hassasiyetini belgelendirdi

Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, gerçekleştirilen anma etkinliği hakkında görüşlerini dile getirdi. Etkinliğin amacının Şebnem Köseoğlu’nu anmak ve güzel hatıralarını yaşatmak olduğunu dile getiren Prof. Dr. Güner; “Bugün burada, sevgili Şebnem Köseoğlu’nu hem anmak hem de onunla birlikte geçirdiğimiz güzel hatıraları paylaşmak için bulunuyoruz. Allah rahmet eylesin. Şüphesiz ki, kendisi gerçekten çok güzel ve iyi bir insandı ve bize unutulmaz değerli hatıralar bıraktı. Şebnem Hocamızın en büyük arzusu, hoş bir seda bırakabilmekti. Kanser hastaları yararına düzenlediği pek çok kampanya ile kanser hastalarının yaşama tutunmasına imkan sağladı. Bu güzel davranışlarıyla dünyada hoş bir seda bırakma arzusunu fazlasıyla yerine getirdi. Onun insan sevgisi ve pozitif enerjisi hepimizi etkiledi ve ilham kaynağı oldu. Hocamızı anarken, ona olan minnet duygularımızı bir kez daha yürekten ifade etmek istiyoruz. Genç akademisyenimizi unutmayacağız, daima kalplerimizde yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

“LÖSEV ile kanser hastalarına umut oldular”

Şebnem Köseoğlu’nun babası iş insanı Serdar Köseoğlu da gerçekleştirilen etkinlik hakkında görüşlerini dile getirdi. Etkinliğin LÖSEV iş birliğinde gerçekleştirildiğini söyleyen Serdar Köseoğlu, “Toplamda 170 kanser hastamızın bulunduğunu ve bunlardan 43’ünün LÖSEV ile ilişkili olduğunu öğrenmek bizi derinden etkiledi. Bu hastalarımızı ve dostlarımızı ağırlayarak, LÖSEV’e katkı sağlama amacıyla bu anlamlı etkinliğini düzenledik. Bu etkinlik, kanserle mücadele eden hastalarımıza ve onların ailelerine destek olmanın yanı sıra, LÖSEV’in önemli çalışmalarına katkıda bulunma fırsatı sunuyor. Her bir hasta ve dostumuzun yaşadığı zorlukları anlamak ve onların yanında olmak bizim için son derece kıymetli. Gelecek yıl da bu güzel geleneği sürdürme niyetindeyiz. Bir dahaki sene inşallah tekrar bir araya gelerek, daha fazla insanı destekleme ve LÖSEV’e yardımcı olma fırsatı bulacağımızı umuyoruz. Kanserle mücadelede dayanışma ve sevgiyle dolu bir geleceği birlikte inşa etmek için kararlıyız” diye konuştu.

“Unutmadık, asla unutmayacağız”

Şebnem Köseoğlu’nun akademisyen arkadaşları, düzenlenen etkinlikte duygusal anlar yaşadı. Acılarının hala taze olduğunu belirten arkadaşları; “Üniversitemizde yapmış olduğumuz ilk anma töreninde, üniversite olarak kendisine; adının renginin, pembe dünyasını yaşatacağımıza dair söz vermiştik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bir fayda sağlamak, bir çocuğun dahi olsa yüzünü güldürmek üzere anma etkinliğimizi gerçekleştirmekteyiz. Ne söyleyeceğimizi bilemiyoruz. Acısı hala taze. O gün de söyledik, bugün de söylüyoruz. Şebnem Hocamız bize dünyaya güzelliklerle bakmayı, insanlara mutlu etmenin ne kadar değerli olduğunu öğretti. Mücadelesini unutmadık, asla unutmayacağız” ortak ifadelerini kulandılar.

“LÖSEV’e kayıtlı hastalara katkı”

LÖSEV Antalya İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurer, anma etkinliğinde gerçekleştirilen LÖSEV çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Uğurer, “Bugün burada rahmetli Şebnem Köseoğlu anma gününde LÖSEV adına burada bulunuyoruz. LÖSEV olarak lösemili çocuk ve yetişkin tüm kanser hastalarına destek veren bir vakıfız. Bugün burada bir stant kurduk ve bu standımızda LSV dükkân markamız olan, annemleri mutlu etmek adına oluşturduğumuz, rehabilitasyon kurslarının ürünleri var. Burada yer alan ürünlerin hepsinde el emeği var. Hiçbir fabrikasyon ürünü yok. Türkiye’de 5 noktada üretimlerimiz var. Bu ürünlerin satışından elde edilen gelirle çocuklarımızın ücretsiz tedavisine kaynak oluşturuyoruz. Annelere ufak da olsa bir kaynak oluşturmaya çalışıyoruz. Bugün Alanya’da olduğumuz için çok mutluyuz. Biz Antalya ofis olarak Antalya, Burdur ve Isparta’dan sorumluyuz. Alanya’dan çok sayıda kayıtlı hastamız var. Türkiye geneli hastalarımıza ayni nakdi ve sosyal destekler veriyor, yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Bugün bizi buraya davet eden Şebnem Köseoğlu ailesine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.