Tanrıseven’in Alanya’da dostlarıyla bir araya gelmesi büyük yankı buldu. Tanrıseven’in sevenleri ile buluşmasına bir çok yorum yapılırken, Tanrıseven’in mütevazı kişiliği, yöneticilik anlayışı ve insanlara yaklaşımı örnek olarak gösterildi.

“ÖRNEK ALINACAK YÖNETİCİ”

Dr. Hasan Tanrıseven’in Alanya’da dostlarıyla bir araya gelmesi büyük yankı buldu. Tanrıseven’in sevenleri ile buluşmasına bir çok yorum yapılırken, Tanrıseven’in mütevazı kişiliği, yöneticilik anlayışı ve insanlara yaklaşımı örnek olarak gösterildi.  Dr. Hasan Tanrıseven ile ilgili yapılan bazı yorumlar şöyle:

“DEVLET BABADAN FAZLASI”

Mehmet Ali Parmaksız (Gazeteci): Adamsınız ve harika bir insansınız. Ben dikkat ederseniz 'Valim' bile demedim size, çünkü siz insan olarak, devle baba olarak çok fazlasısınız. Makamsa eğer en yüce gönüllerdesiniz. Siz her şeyin en iyisine layıksınız kadim dostum, kardeşim, arkadaşım sırdaşım. Hatta bugün yaptığım espriyle, 'Asker arkadaşım ". Allah sen gibi yöneticileri başımızdan eksik etmesin.. Siz gibi bir dostum olduğu için gurur duyuyorum.. İyi ki varsınız.. Ve İyiki dostumsun.. Ve İyi ki hayatım sizin gibi mükemmel bir insanla bir yerde kesişti..

“ÖRNEK ALSINLAR”

Zeki Dilek (Diyarbakır’da gazeteci): Bazıları örnek alsın.
Önemli olan bir yerde görevli iken iltifat görmek değildir.
Asıl önemlisi artık o bölgede hiçbir göreviniz ve Resmi vasfınız yokken insanların sizin olduğunuz herhangi bir yere samimiyetle gelebilmesidir...

“YÖNETİMİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPTINIZ”

Celal Taşkın (İşadamı): Sayın Valim siz hem makam sahibi hem de adam olmuşsunuz... Bilinen değerleri alıp Batman'dan ülkeye taşımışsınız. Bilmeyen soruları cevaplayıp sütten kaymak ve yoğurt ayran yapmışsınız. Hem evinizi, hem bölgemizin yönetimini en güzel yapmışsınız...
Koyundan yün yünden kilim, halı, heybe dokumuşsunuz. Kitap okuyup okuduğunuzu anlatmışsınız... Yaz aylarında koyun güdüp halay çekmişsiniz...
Bir işe başlarken bilmemek başkalarından  o işin ne kadar zor olduğunu duyup başlayıp yenilmekten korkmadan mücadelesini vermiş bir adam gibi adam olmuşsunuz.... Saygılarımla. 

“KUTLARIM”

Mahmut Tileği (Eski Batman Belediye Başkanı): Sevilmek çok güzel bir duygu. Alanya’da güzel bir intiba bırakmışsınız sn valim sizi kutlarım.

“SENİ GÖRMEK ÇOK GÜZELDİ”

Yabancı uyruklu hastaların tercihi Alanya Yabancı uyruklu hastaların tercihi Alanya

Andrew J. Cameron (Yerleşik yabancı): Teşekkür ederim sevgili arkadaşım. Dün seni görmek çok güzeldi. Öğleden sonra keyif aldık.

“SAMİMİ VE GÜLER YÜZLÜ”

İbrahim Azak: Teşekkür ederiz Sayın VALİM, Dostlar meclisinde bize de yer verdiğiniz için. Samimi ve güler yüzlü muhabbetiniz, bize yine hasret çektirecektir. İlk fırsatta yine görüşebilme dileğiyle. ALLAH’a emanet olun, sağ olun var olun.

“15 TEMMUZ’DA KAHRAMANCA DURUŞ SERGİLEDİ”

Hamza Şen: 15 Temmuz 2016 da hain darbe girişimi devam etmekteyken  ''Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir çetelere teslim olmaz'' diyerek  tweet atarak röportaj verip, Kahramanca  bir duruş sergileyen Yiğit Valim Sn. Hasan Tanrıseven ile bir araya gelip hoşca sohbet edip hasret giderdik.
Hikayesi olan her şey değerlidir diye düşünüyorum. Sn. Valimize Ülkemize hizmet yolunda muvaffakiyetler diliyorum.