Hem Türkiye, hem de Alanya'da çıkışını sürdüren İYİ Parti'nin başarılı Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan'a yönelik "Genel merkez aday olmasını istemedi" dedikodularının ardından Arıkan'ın adaylığı kesinleşti.

-
İYİ Parti Alanya'da Arıkan'ın adaylığı kesinleşti

Hem Türkiye, hem de Alanya'da çıkışını sürdüren İYİ Parti'nin başarılı Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan'a yönelik "Genel merkez aday olmasını istemedi" dedikodularının ardından Arıkan'ın adaylığı kesinleşti. İYİ Partililer "Arıkan'a yönelik siyasi algı operasyonu başarısızlığa uğradı" dediler 

İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nda başarılı bir dönem geçiren, geçen ay yapılan delege seçiminden de zaferle ayrılan mevcut başkan Alper Arıkan’ın adaylığı kesinleşti.  
İYİ Parti’yi Alanya’da kontrol altında tutmak isteyen ve ileride ortaya koyacakları senaryo için biçimlendirmeye çalıştıkları ileri sürülen kimi çevrelerin, dedikodu mekanizmasını devreye sokarak İYİ Parti’nin üye sayısını arttıran ve taban tarafından sevilen bir isim olarak bilinen Alper Arıkan’ı yıpratmak için düğmeye bastıkları, uzun süredir siyasi kulislerin ilk gündem maddesiydi.  
İYİ Partililer "İlçe başkanımız hakkında 'Genel merkez aday olmasını istemedi' dedikodularının ardından başkanımız Arıkan'ın adaylığı kesinleşti, böylece algı operasyonu başarısızlığa uğradı" dediler.  
Ayrıca İYİ Parti Genel Merkezi’nin bol aday adaylı süreçte Alper Arıkan’la yola devam etme kararı aldığı, delege seçimlerindeki başarısının yanı sıra görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalarında da bunda etkili olduğu konuşuluyor.

AK Parti Alanya'nın gündemi 2023 Genel Seçimleri AK Parti Alanya'nın gündemi 2023 Genel Seçimleri

FB_IMG_1668593039281