İyi Parti delege seçimi için Mehmet Şahin'in her delege için 10 bin lira verdiğine ilişkin dedikoduların konuşulduğunu söyleyen Ülgenoğlu bunlara inanmak istemediğini belirtti. 

MÇD Federasyonu Doğa Çevre ve Hayvan Hakları Başkanı Vildan Yazar Ülgenoğlu, önceki akşam canlı yayında yine çok konuşulacak konulara değindi.

TÜRSAB Başkanlığına Alanyalı aday TÜRSAB Başkanlığına Alanyalı aday

İyi Parti delege seçimi için Mehmet Şahin'in her delege için 10 bin lira verdiğine ilişkin dedikoduların konuşulduğunu söyleyen Ülgenoğlu bunlara inanmak istemediğini belirtti. 
ALTSO Başkanlığı'nda son günlerini yaşayan Mehmet Şahin için, 
'Banker Mehmet Şahin' modundan çıkıp yanına özellikle iyi bir danışman alması gerektiğini hatırlattı. 
Alanya'da yaşayan herkesin aday olabileceğini, Mehmet Şahin'in Yozgatlı olduğunu ve ötekileştirildiğini belirterek, 'Niye bir Yozgatlı Mehmet Şahin belediye başkan adayı olmasın. Bırakın ötekileştirmeyin, beyinler yarışsın 
Ben de Eskişehirliyim bozuluyorum belediye başkanı olamaz mıyım. dedi. 

Vildan Yazar Ülgenoğlu' nun canlı yayındaki bu iddialarının ardından gerçekleşen İyi Parti delege seçim sonuçları Alanya'da şok etkisi yarattı.

Bir önceki dönem İyi Parti Belediye Başkanı olan Abdullah Sönmez'in 65 bin oy almasına karşın delege bile seçilememesi şaşkınlık yarattı. Sönmez'in yanı sıra partinin ağır toplarından Meryem Aydoğan gibi bir çok ismin delege olamaması dikkat çekti.

Vildan Yazar Ülgenoğlu yaşanan şok gelişmeler sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaparak; "Kendimi saymıyorum bile 
Meryem Aydoğan, Halit Öztürk ve de belediye başkanlığı yapmış aday olmuş 65 bin oy almış Abdullah Sönmez delege seçimlerini kazanamıyor, güvenilirliğinizi yitirir ve hak yemiş olursunuz 
Her günahın affı var, kul hakkı müstesna!
Liderimiz Akşener'in akıttığı terden utanın! " diye konuştu.